Достапни линкови

Москва: Разговори Путин - Анан


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан денеска во Москва со рускиот претседател Владимир Путин разговара за ситуацијата во Ирак, Блискиот Исток и Косово. Москва, како што изјавил преставник на министерството за надворешни работи, е сериозно загрижена за влошувањето на ситуацијата на Косово каде што српското малцинство беше жртва на напади од страна на албански екстремисти.
XS
SM
MD
LG