Достапни линкови

Варшава: Квашњевски изјави дека опасноста од терористички напади е реална


Полскиот претсеадтел Александар Квашевски денеска изјави дека опасноста од терористички напади е реална и апелираше граганите да бидата внимателни и будни бидејки како што предупреди станувало збор за добро органзирана терористичка мрежа.Тој додаде дека полские војници ке останат во Ирак при тоа објснувајки оти нивното повлекување би претставувало сигнал за слабост што би ја зголемило опасноста од тероризам
XS
SM
MD
LG