Достапни линкови

Братислава: Најмногу гласови освоија Владимир Мечијар и Иван Гаспарович


Во првиот круг од претседателските избори во Словачка најмногу гласови освоија кандидатите на опозицијата Владимир Мечијар и Иван Гасапарович додека шефот на словачката дипломатија Едуард Кукан излезе од трката.Втриот круг на гласање за претседател треба да биде одржан за 14 денови.
XS
SM
MD
LG