Достапни линкови

Анбар: Убиени двајца американски војници


Американската војска соопшти дека двајца американски маринци се убиени во два одвоени напади што се случиле вчера во ирачката западна провинција Анбар.Еден од нив загинал во инцидент, а другиот им подлегнал на повредите денеска.
XS
SM
MD
LG