Достапни линкови

Москва: Кофи Анан во посета на Русија


Генералниот секретар на Обединетите нации Кофи Анан од денеска до 6 ти април ке престојува во Русија на разговори со рускиот претседател Владимир Путин што ке бидат фокусирани врз Косово и Ирак како и релациите мегу Соединетите американски држави и Русија.Портпаролот на рускиот минситер за надворешни работи Александар Јаковенко изјави дека Русија е сериозно загрижена за состојбата во Косово.
XS
SM
MD
LG