Достапни линкови

Багдад: Специјалниот пратеник на ОН Лакдар Брахими ќе разговара за транзицијата на власта во Ирак


Специјалниот пратеник на Обединетите Нации Лакдар Брахими наредниве денови во Багдад ке разговара за плановите за предвидената транзиција на власта на Ирачаните. Тој со тимот експерти за изборни процеси ке разговара за планираното предавање на власта на приовремената влада на 30 јуни и за рамката за одржување избори до крајот на јануари идната година.
XS
SM
MD
LG