Достапни линкови

Багдад: Експлозија на автомобил бомба


Автомобил бомба експлодира во близина на американска патрола 70 километри северно од Багдад ранувајки најмалки еден ирачки цивил. Како што јави Ројтерс, автомобилот експлодирал на еден паркинг во Ал Ашвад кога американската патрола минувала.
XS
SM
MD
LG