Достапни линкови

Багдад: Одложен саемот на компаниите што треба да учествуваат во обновата на Ирак


Саемот на компаниите вклучени во реконструкцијата на Ирак, што требаше да почне во идната недела во Багдад, е одложен поради безбедносната ситуација во таа земја. До ова дојде по завчерашното убиство на четворица американски градежни претприемачи во Фалуџа, ирачки град во кој главно живеат сунитски муслимани.
XS
SM
MD
LG