Достапни линкови

Витлеем: Уапсен еден Палестинец


Израелските сили уапсиле 12 палестинци по едно-часовната престрелка во градот Витлеем на Западниот Брег. Според израелски извори станува збор за милитанти и членови на бригадите Ал Акса, кои се осомничени за напади во Израел. Палестински безбедносни извори соопштија дека израелските војници уапсиле и четворица членови на Исламски Џихад во близина на Џенин.
XS
SM
MD
LG