Достапни линкови

Пале: Силите на НАТО не го пронајдоа Караџиќ


Силите на НАТО во Босна во денешната акција на Пале повторно не успеаја да го пронајдат и уапсат поранешниот лидер на босанските срби Радован Караџиќ, кој е осомничен за воени злосторства. При акцијата имало и престрелки, а еден свештеник и неговиот син биле повредени кога војниците на СФОР со помош на екплозив влегувале во еден од објектите на Пале.
XS
SM
MD
LG