Достапни линкови

Ташкент: Едно лице се самоубило со експлозив


Узбекистанската полиција соопшти дека едно лице се самоубило со експлозив во главниот град Ташкент, но никој друг не бил повреден. Вчера во експлозија во Ташкент беа повредени неколку лица. Од неделата, 43 лица загинаа во подметнати екплозии во Узбекистан, за кои властите сметаат дека се дело на исламистички милитанти.
XS
SM
MD
LG