Достапни линкови

Газа: Израелски војници убиле двајца Палестинци


Израелските војници изутрината убиле двајца палестинци кои, како што соопшти израелската армија, се обиделе да нападнат една воена база во Појасот Газа. Се додава дека нападот се обиделе да го извршат тројца палестинци.
XS
SM
MD
LG