Достапни линкови

Москва: Околу 109 илјади деца собрани од улиците на руските градови


Околу 109 илјади деца се собрани од улиците на руските градови во изминативе два и пол месеца. Како што јави Итар тасс повеќето се испратени во болници и засолништа, а околу 19 илјади им се вратени на родителите. Според руското министерство за внатрешни работи, малолетници под 18 години, стојат зад 23 илјади криминални случаи во Русија.
XS
SM
MD
LG