Достапни линкови

Ташкент: Најмалку двајца загинати во експлозија на бомба


Најмалку две лица загинале, а 20-тина биле повредени при екплозија на бомба пред една продавница во Ташкент, соопштија узбекистанските власти. Претставник на министерството за внатрешни работи изјави дека имало неколку експлозии, оценувајки дека станува збор за терористички акти и оти неколку лица биле уапсени.
XS
SM
MD
LG