Достапни линкови

Даблин: Од денеска забрана за пушење во сите затворени јавни места


Во Ирска од денеска стапува во сила забраната за пушење во работните простории, пабовите и сите затворени јавни места. Во Европската Унија изразуваат надеж дека ирскиот пример, кој претставува најригорозна забрана за пушење досега, ќе го следат и другите земји членки на Унијата.
XS
SM
MD
LG