Достапни линкови

Каиро: Египет понуди да биде домаќин на самитот на Арапската лига


Египет понуди да биде домаќин на самитот на Арапаската Лига на 16-ти април, откако Тунис го одложи одржувањето на дводневниот состанок, кој требаше да започне денеска, поради големите разлики меѓу земјите членки. Тунис, кој моментално претседава со Арапската Лига, оцени дека преместувањето на самитот во Египет нема да ги реши проблемите со кои се соочува арапскиот свет.
XS
SM
MD
LG