Достапни линкови

Багдад: Американските сили убиле четворица луѓе


Американските сили во Ирак соопштија дека убиле четворица луѓе за кои се претпоставува дека се вмешани во последните напади врз ирачките владини службеници, како и врз сојузничките и ирачките сили за безбедност во градот Мосул. Во престрелката биле ранети и двајца американски војници. Ирачката министерка за јавни работи Несрин Барвари вчера остана неповредена во нападот врз нејзиното возило, но загинале тројцата телохранители.
XS
SM
MD
LG