Достапни линкови

Бакуба: Пет цивили повредени во експлозија на бомба


Пет цивили изутрината биле повредени во ексползија на бомба во ирачкиот град Бакуба. Меѓу повредените има жени и деца, пренесуваат агенциите според кои нападот бил насочен против представници на ирачката полиција.
XS
SM
MD
LG