Достапни линкови

Канада: Прв случај на птичји грип


Во Канада е регистриран првиот случај на заболено лице од птичји грип. Дијагнозата ја потврдија представници на министерството за здравство во провинцијата Британска Колумбија.
XS
SM
MD
LG