Достапни линкови

Тунис: Одложен самитот на Арапската лига


Самитот на Арапската лига што требаше да се одржи во Тунис е одложен поради несогласувањата меќу членките, јавуваат агенциите. Според нив тие се однесуваат на различните ставови на арапските земји околу блискоисточниот мировен процес и американската иницијатива за демократизација на регионот.
XS
SM
MD
LG