Достапни линкови

Ерзурум: Најмалку 12 повредени во земјотрес


Најмалку 12 лица се повредени во земјотресот што ноќеска ја погоди турската провинција Ерзурум. Епицентарот на земјотресот со интезитет од 5,3 степени според Рихтер, бил на истото место на земјотресот во четвротокот во кој десет луѓе загинале.
XS
SM
MD
LG