Достапни линкови

Ерусалим: Државниот обвинител ќе покрене обвинение против Шарон за вмешаност во корупција


Државниот обвинител на Израел реши да покрене обвинение против премиерот Ариел Шарон за вмешаност во корупција, јави израелската телевизија. Според истиот извор обвинителот заклучил дека постојат доволно докази за обвинение на Шарон во аферата која датира од времето кога тој беше шеф на дипломатијата. Аналитичарите оценуваат дека доколку биде обвинет Шарон ќе мора да ја напушти премиерската функција.
XS
SM
MD
LG