Достапни линкови

Авганистан: Парламентарните избори одложени до септември


Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи соопшти дека парламентарните избори во таа земја се одложени до септември. Причина за ова се безбедносните услови во земјата. Првите парламентарни избори во Авганистан по уривањето на режимот на Талибанците требаше да се одржат во јуни.
XS
SM
MD
LG