Достапни линкови

Анкара: Локални избори во Турција


Во Турција денеска се одржуваат локални избори. За гласовите на повеќе од 43 милионскиот електорат се борат 20 политички партии. Според испитувањата на јавното мислење на овие избори најголем фаворит е партијата на премиеро Реџеп Таип Ердоган.
XS
SM
MD
LG