Достапни линкови

Тајпеј: Илјадници луѓе протестираат за исходот на претседателските избори


Илјадници луѓе денеска излегоа на улиците на тајванскиот главен град Тајпеј во знак на протест поради минатонеделните претседателски избори во таа земја. Централната изборна комисија вчера ја потврди победата на актулениот претседател Чен Шуи Бијан. Неговите опоненти се сомневаат во изборните резултати особено поради тоа што Чен победил со нула запирка два проценти предност.
XS
SM
MD
LG