Достапни линкови

Љубљана: Италијански воени авиони ќе го чуваат воздушниот простор на Словенија


Италијански воени авиони ќе го чуваат воздушниот простор на Словенија од идната недела кога оваа земја ќе стане членка на НАТО. Словенечкото министерство за одбрана соопшти дека тоа е предвидено во рамките на постоечкиот заеднички контролен систем на НАТО.
XS
SM
MD
LG