Достапни линкови

Бергеншток: Посета на Кофи Анан


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан денеска ќе пристигне во швајцарскиот град Бергеншток каде што во иднината недела треба да се состане со лидерите на грчката и на турската заедница на Кипар за договор околу поделениот остров. До овие разговори доаѓа само неколку недели пред влезот на Кипар во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG