Достапни линкови

Исламабад: Осумтемина заробени пакистански војници пронајдени убиени


Осумтемина пакистански војници кои пред неколку дена биле заробени од милитантите во близина на границата со Авганистан, биле пронајдени убиени. Во Исламабад е соопштено дека војниците биле егезекутирани во близина на подрачјото каде што пакистанската армија покрена офанзива против припадници на Ал Каида.
XS
SM
MD
LG