Достапни линкови

Багдад: Двајца Ирачани загинаа во експлозија


Во денешната експлозија во центарот на Багдад, според агенциите, биле повредени двајца ирачани. Американската команда соопштидека се уште не е позната причината за експлозијата.
XS
SM
MD
LG