Достапни линкови

Анкара: Турскиот премиер и натаму оптимист за Кипар


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека и натаму е оптимист оти ќе биде постигнат договор за реунификација на грчкиот и на турскиот дел на Кипар пред први мај. Тој потврди дека ќе присуствува на новата рунда преговори, закажана за в понеделник во Швајцарија, на која ќе учествуваат и новиот грчки премиер Костас Караманлис и генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан.
XS
SM
MD
LG