Достапни линкови

Турција: Најмалку девет загинати во земјотрес


Најмалку 9 луѓе загинале, а над 20 биле повредени во земјотресот кој ноќеска го погоди источниот дел на Турција, соопштија турските власти. Земјотресот бил со јачина од 5,1 степен според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG