Достапни линкови

Москва: Осуммина руски војници загинале во експлозија во Чеченија


Руските сили соопштија дека 8-мина руски војници загинале во синоќешната експлозија во Чеченија кога нивниот камион налетал на минско поле. Во меѓувреме, во Москва е соопштено дека Русија ќе се спротистави на предлогот да се расправа за нарушувањето на човековите права во Чеченија за време на актуелната сесија во Обединетите Нации. Европската Унија најави поднесување резолуција со која Русија ќе биде критикувана за акциите во Чеченија.
XS
SM
MD
LG