Достапни линкови

Блиски Исток: Палестинските власти изразија загриженост од ветото на САД во ОН за израелските напади


Палестинските власти денеска изразија загриженост од американското вето на нацрт резолуцијата во Обединетите Нации со која се осудува Израел за убиството на духовниот лидер на Хамас, Ахмед Јасин, оценувајки дека тоа ќе ги охрабри израелците да продолжат со нападите. Вашингтон стави вето на резолуцијата бидејки во неа не се осудува и Хамас за смоубиствените напади против израелците.
XS
SM
MD
LG