Достапни линкови

Мадрид: Светските лидери ќе оддадат почит на 190 идентификувани жртви од терористичките напади


Светските лидери денеска во Шпанија ке присуствуваат на церемониите за одавање почест на 190 идентификувани жртви од бомбашките напади во Мадрид. Според шпанските власти, главни осомничени за нападите кои се најголеми во западниот свет по 11 септември 2001 во Соединетите Држави се исламските екстремисти.
XS
SM
MD
LG