Достапни линкови

Женева: Состанок на шефовите на дипломатиите на Грција и Турција


Шефовите на дипломатиите на Грција и Турција денеска на швајцарските алпи ке одржат состанок за напорите за обединување на поделениот Кипар пред престојниот влез на островот во европската Унија на 1 мај. На состанокот ке присуствуваат преставници на Обединетите Нации кои посредуваа и во преговиорите меѓу кипарските Грци и Турци.
XS
SM
MD
LG