Достапни линкови

Газа: Офанзива на израелските трупи


Израелски трупи и тенкови изутрината започнаа офанзива во Газа и во бегалскиот камп Кан Јунис во Газа како дел од операциите за спречување на нападите врз Израел по убиството на лидерот на Хамас Ахмед Јасин. Израелските сили, како што јавија агенциите, убиле двајца милитанти а демолирале и неколку објекти во кампот.
XS
SM
MD
LG