Достапни линкови

Подуево: Убиен локален полицаец и полицаец на УНМИК


Властите на Косово соопштија дека еден локален полицаец и еден полицаец на Унмик се убиени во близина на Подуево на еверот на Косово. Непознати напаѓачи пукале врз нивното возило во движење при што е ранет и преведувачот.
XS
SM
MD
LG