Достапни линкови

Брисел: Посета на српскиот премиер Коштуница


Српскиот премиер Воислав Коштуница денеска во Брисел ќе разговара со претставници на НАТО и Европската Унија за актуелната ситуација на Косово. Министрите за надворешни работи на Унијата вчера ги осудија насилствата на Косово и ги повикаа лидерите на албанците да ја превземат одговорноста за смирување на ситуацијата.
XS
SM
MD
LG