Достапни линкови

Пекинг: Кина го суспендира дијалогот со САД за човековите права


Кина денеска го суспендира дијалогот со Соединетите Држави за човековите права поради американската предлог резулоција во Обединетите Нации со која се критикува Пекинг за непочитување на човековите права. Кинеското министерство за надворешни работи оцени дека американската резолуција е сериозно мешање во внатрешните работи.
XS
SM
MD
LG