Достапни линкови

Вашингтон: Започнуваат сослушувањата на претставници на американската администрација за 11 септември


Американската независна комисија денеска ќе започне со јавното сослушување на претставници од Клинтоновата и Бушовата администрација во врска со терористичките напади на 11-ти септември 2001-ва година. Најавено е сведочење и на поранешниот советник за анти-тероризам во Белата Куќа, Ричард Кларк, кој во својата книга го обвини Буш дека ги игнорирал заканите од Ал Каида.
XS
SM
MD
LG