Достапни линкови

Киркук: Убиени двајца ирачки полицајци


Двајца ирачки полицајци биле убиени, а уште двајца ранети при денешната престрелка со непознати напаѓачи во градот Киркук. Како што е соопштено, врз полициската патрола било пукано од автомобил во движење.
XS
SM
MD
LG