Достапни линкови

Пакистан: Продолжуваат борбите меѓе пакистанските сили и Ал Каида


Пакистанските сили и припадници на Ал Каида денеска, како што јавуваат агенциите, ги продолжиле борбите во близина на пакистанско авганистанската граница. Се прецизира дека над пет илјади пакистански војници се борат против петстотини странски герилци за кои се наведува дека го кријат лидерот на Ал Каида Осама бин Ладен.
XS
SM
MD
LG