Достапни линкови

Фалуџа: Двајца американски војници загинаа во ракетен напад


Двајца американски војници загинаа, а седум се повредени во ракетен напад во близина на Фалуџа, западно од Багдад, област каде што се активни ирачките бунтовници, соопшти претставник на коалициските сили во Ирак. Со најновите жртви, бројот на загинатите американски војници по 1 мај 2003 година, кога претседателот Буш прогласи крај на воените акции во Ирак, се зголеми на 280.
XS
SM
MD
LG