Достапни линкови

Атина: Лажна тревога за поставена бомба во патнички авион


Патнички авион на грчката авиокомпанија “Олимпик ервејз" што требаше да лета за Јохансебург, денеска само неколку минути по полетувањето е приземјен на аеродромот во Атина поради закана дека во него е подметната бомба. Авионот со 138 патници и 12 членови на екипажот по слетувањето е детално прегледан, но не е пронајдена никаква експлозивна направа. Полицијата трага по засега непознато лице кое телефонски се заканило дека во авионот има бомба.
XS
SM
MD
LG