Достапни линкови

Пакистан: Продолжуваат операциите на пакистанските трупи против Ал Каеда


Пакистанските трупи денеска со подршка на хеликоптери и артилерија ги продолжија операциите против околу 400 милитанти на Ал Каеда во Јужен Вазирстан. Според извори на пакистанската армија досега се заробени 40 милитанти.
XS
SM
MD
LG