Достапни линкови

Свет: Протести по повод годишнината од почетокот на војната во Ирак


Денеска во повеќе градови на Соединетите Држави, Европа и Австралија започнааа или ке бидат одржани протсети по повод годишнината од започнувањето на војната во Ирак. Американскиот претседател Џорџ Буш синоќа изјави дека целта на војната е да се даде потик на реформите и демократијата на Блискиот Исток како алтернатива на фанатизмот и теророт.
XS
SM
MD
LG