Достапни линкови

Вашингтон: Астероид со дијаметар од 30 метри минал многу блиску до Земјата


Астероид со дијаметар од триесет метри синоќа минал многу блиску до Земјата. Астрономите од НАСА потврдија дека иако тоа досега било најблиску минување на еден астероид до Земјата нема да остави никакави последици за нашава Планета.
XS
SM
MD
LG