Достапни линкови

Брисел: Состанок на министрите за внатрешни работи и за правда на ЕУ


Министрите за внатрешни работи и за правда на Европската Унија денеска во Брисел разговараат за зацврстување на безбедносните мерки по полседните трагични напади во Мадрид. Се очекува тие да ја разгледаат можноста за формирање нови заеднички институции кои би се грижеле за безбедноста на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG