Достапни линкови

Багдад: Колин Пауел во ненадејна посета на Ирак


Американскиот државен секретар Колин Пауел денеска допатува во ненадејна посета на Ирак во пресрет од годишнината од воената интервенција врз таа земја. Говорејќи пред американските војници во Багдад, Пауел изјави дека тие во Ирак успеале да ја отстранат, како што рече, заканата за регионот и за целиот свет.
XS
SM
MD
LG