Достапни линкови

Босна: Сто војници на СФОР отпатуваа за Косовска Митровица


Сто војници на СФОР од Босна ке отпатуваат денеска за Косовска Митровица, изјави за Бета портпаролот на СФОР во Сарево Дејвид Саливен. Инаку, група од 100 – тина раселени лица од Косово тргнала денеска од Ниш кон административната граница за да им предадат на Унмик и Кфор протестно писмо поради последните случувања на Косово.
XS
SM
MD
LG